/ 7 x 14
Muscle Trailers
$19,670Price
Quick Specs
| Length x Width: | 14' 168" x 7' 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Length: | 14' 168" |
| Width: | 7' 84" |
| Total Height: | 0" |
| Interior Height: | 7' 84" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | Electric |
| Frame Type: | Steel |
Additional Information
| Warranty: | 3 years |
Get More Details
Unit Details
7×14’ Pet Grooming Trailer -LOADED 💜🔥
• 7,000 lb GVWR
• (2) 3,500 lb axles w/ electric brakes
• .080 Polycore aluminum exterior
• LED lighting
• Rubber flooring
• White aluminum finished walls
• Interior lights (110v )
• Interior outlets
• 30A electrical package
• Ice cold A/C
• Generator Box W/ Slide Tray
💰 Cash Price: $19,670 + tax
______
💸 Rent to Own Available: ✅
$3,061 start • $975/month
We can also do traditional financing for business or personal !
⸻
📍 Muscle Trailer
9144 N Wooster Ave
Strasburg, OH 44680
📞 Daniel 3306️⃣6️⃣3️⃣8871
🕘 Tues–Fri 9–5 | Sat 9–3
Unit Specs
Calculate Payments